Положення про експертну раду з питань підтримки книговидання

Положення

 про експертну раду з питань підтримки книговидання

1. Експертна рада з питань підтримки книговидання (далі – Рада) –консультативний, тимчасово діючий, дорадчий колегіальний орган, створений при обласній державній адміністрації з метою здійснення оцінки видавничих проєктів місцевих авторів та визначення доцільності їх випуску за фінансової підтримки з обласного бюджету на період дії Регіональної програми забезпечення інформаційних потреб населення області на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням ІІ сесії обласної ради VІІІ скликання від 30 березня 2021 року № 16-2/21.

2. У своїй діяльності Рада керується чинним законодавством України, зокрема Законами України «Про авторське право і суміжні права», «Про видавничу справу», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про здійснення державних закупівель», нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, рішеннями обласної ради, розпорядженнями обласної державної адміністрації, а також цим Положенням.

3. Рада утворюється відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації з представників обласної державної адміністрації, обласної ради, наукових установ, освітніх закладів, творчих спілок, бібліотек, поліграфічних підприємств, закладів книготоргівлі та книгорозповсюдження.

4. Рада на своїх засіданнях розглядає пропозиції щодо випуску суспільно значущої літератури місцевих письменників, авторів. Забезпечує вивчення, аналіз, підготовку висновків стосовно актуальності, тематичної спрямованості, змісту та якості видавничих проєктів, приймає рішення про необхідність доопрацювання рукопису.

5. Визначення соціальної складової значущості книжкової продукції, що пропонується для включення до переліку книжкових видань, здійснюється за критеріями:

1) інформування населення про історичну значущість краю, а також висвітлення життя видатних постатей в історії, культурі, науці та інших сферах життя, діяльність яких пов’язана з Чернівецькою областю;

2) відзначення знаменних, пам’ятних дат у житті українського народу на виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, рішень обласної ради, розпоряджень обласної державної адміністрації;

3) сприяння розвитку національної культури українського народу, зміцнення його духовності та моралі, утвердженню національної ідеї;

4) розширення сфери вживання української мови як державної, розвиток національного інформаційного та культурного простору;

5) висвітлення історії України, усіх сфер життя держави, подолання ідеологічних викривлень та однобічності у висвітленні подій і ролі в них окремих діячів, заповнення маловідомих і невідомих сторінок національної історії;

6) актуальність видань і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення;

7) збагачення суспільства національними та загальнолюдськими надбаннями в економічній, політичній та духовній сферах;

8) поповнення асортименту вітчизняної книжкової продукції для потреб усіх соціальних груп населення області виданнями з різних галузей знань державною мовою та мовами національних меншин.

6. Тематичні напрями випуску (закупівлі) літератури визначаються Департаментом комунікацій обласної державної адміністрації (далі - Департамент) залежно від потреб області в галузі освіти, науки, культури, в інших сферах на поточний рік.

7. Матеріали на розгляд членів Ради подаються Департаменту разом з макетом книги та кошторисом двічі на рік - до 30 квітня та до 30 вересня поточного року. Ознайомлення з поданими матеріалами та їх оцінювання членами Ради здійснюється до початку засідання.

8. Черговість засідань Ради, порядок денний визначаються головою Ради.

9. За результатами попереднього розгляду Рада проводить відбір книжкових проєктів, вносить пропозиції щодо формування списку рекомендованих видань та орієнтовної суми коштів для випуску видавничої продукції.

10. Не приймаються заявки на випуск періодичних видань та видань, які у достатній кількості представлені в бібліотечних фондах, а також пропозиції щодо перевидань, якщо з часу появи попереднього видання минуло менше двох років.

11. Примірники видань, рекомендованих Радою до випуску, не повертаються і зберігаються у Департаменті для підтвердження легітимності видання.

12. Остаточний перелік книжкових видань на випуск (закупівлю) за бюджетні кошти, з урахуванням рекомендацій Ради, формується Департаментом після проведення остаточних економічних розрахунків відповідно до вимог бюджетного законодавства та принципу економного використання бюджетних коштів і затверджується розпорядженням обласної державної адміністрації.

13. Засідання Ради веде голова або за його дорученням заступник. Засідання Ради є правомочним за присутності 1/2 її складу. Рішення приймається відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ради та оформляється протоколом за підписом головуючого на засіданні та секретаря Ради.

14. Члени Ради вживають вичерпних заходів щодо запобігання, врегулювання потенційного або реального конфлікту інтересів відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

15. У разі наявності конфлікту інтересів у будь-кого з членів Ради такий член зобов’язаний одразу ж повідомити про це Раду і не брати участь у подальшому прийнятті рішення щодо питання, яке є предметом такого конфлікту. У разі, якщо про наявність такого конфлікту стає відомо після затвердження списку випуску літератури, відповідний член Ради підлягає виключенню з її складу, а ухвалений в умовах конфлікту інтересів список випуску літератури підлягає перегляду.

16. Рада має право залучати до участі в роботі консультантів та рецензентів з метою додаткового аналізу і рецензування поданих на розгляд рукописів, оригінал-макетів, підготовлених до друку видань, випуск яких здійснюється за підтримки обласного бюджету.

17. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради здійснює Департамент.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux