З листопада наркотичні (психотропні) лікарські засоби в аптеках почнуть відпускати за електронним рецептом
опубліковано 01 листопада 2022 року о 13:00

З листопада наркотичні (психотропні) лікарські засоби в аптеках почнуть відпускати за електронним рецептом. Таким чином в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптечних закладів лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Про це інформує МОЗ.

Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбуватиметься в межах перехідного періоду для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ - за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми №3.

Водночас вимога щодо реєстрації в ЕСОЗ аптек, що мають ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, є обов’язковою для відпуску препаратів за е-рецептом. Таким чином, задля відпуску наркотичних лікарських засобів за е-рецептом, аптеки з відповідною ліцензією мають зареєструватися в ЕСОЗ.

Так, із випискою електронного рецепта пацієнту приходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці.

При цьому у разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікуючого лікаря телефоном. Як і при фізичному прийомі, пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення для придбання ліків у аптеці за власні кошти.

Винятком є призначення ліків при проведенні замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Такі пацієнти мають отримати е-рецепт тільки на фізичному прийомі.

Цифровізація процесу спростить порядок призначення ліків суворої звітності, їх обліку та звітування в медичних закладах та аптеках. При цьому електронний інструмент виключає можливість підробки такого типу рецептів та посилює контрольованість відпуску наркотичних лікарських засобів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux