Олексій Чернишов: З 1 вересня набирають чинності оновлені ДБН з інклюзивності
опубліковано 02 вересня 2022 року о 09:45

З 1 вересня в Україні набувають чинності оновлені державні будівельні норми зі створення безбар’єрного простору в Україні, які були затверджені Міністерством розвитку громад та територій України у 2021 році. Йдеться про ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», а також норми стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та благоустрою територій. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Україні Олексій Чернишов.

«Створення безбар’єрного простору має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Це дозволить розбудувати нові громадські простори з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків із дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп», — зазначив Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що державні будівельні норми оновлені з урахуванням найкращого європейського досвіду та встановлюють сучасні вимоги доступності, що відповідає Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розробленій в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Зокрема, ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» передбачає низку нововведень для забезпечення більш комфортного та зручного пересування, а також вдосконалення вимог з пожежної безпеки та евакуації людей, що відносяться до маломобільних груп населення.

Оновлені ДБН «Будинки та споруди. Заклади освіти» та «Будинки та споруди. Заклади дошкільної освіти» встановлюють сучасні функціональні вимоги доступності та зручності використання середовища, які передбачають безбарʼєрність простору та інклюзивне навчання, запроваджують вимоги до харчоблоків тощо.

Крім того, норми доповнені вимогами до приміщень пансіонів закладів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, а також поширені на пристосування приміщень для закладів дошкільної освіти, що входять до складу будівель іншого призначення.

ДБН «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» встановлюють вимоги щодо розміщення будь-яких елементів благоустрою, що можуть стати перешкодою для осіб з інвалідністю за межами пішохідної зони. Також розширюють вимоги щодо облаштування доступних для маломобільних груп населення пляжів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux