Які професії будуть мати попит у 2022 році на Буковині: результати дослідження
опубліковано 21 лютого 2022 року о 12:29

У 2021 році Чернівецька область увійшла у десятку областей України, де реалізовувався пілотний проєкт щодо вивчення тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, нинішньої та перспективної потреби регіону в працівниках у професійному та кваліфікаційному розрізі. Проєкт реалізовувався за участю експертів програми EU4Skills та Державного центру зайнятості.

У 2021 році, в рамках проєкту, фахівці обласної служби зайнятості здійснили аналіз статистичних показників регіонального ринку праці, опитування роботодавців (745 підприємств). А також провели експертну оцінку окремих видів економічної діяльності, за результатами 3 фокус-груп з роботодавцями легкої промисловості, тими що займаються виробництвом хліба та готельно-ресторанним сервісом.

Згідно опитування, торік 72% роботодавців вказують на негативний вплив пандемії, 70% опитаних наймали працівників за робітничими професіями, 41% – здійснювали перенавчання найманих працівників, 36% – скоротили робочий час працівників під час пандемії, а 21% – скорочували персонал. У наступні 12 місяців 19% роботодавців планують відкриття вакансій, а 2% – скорочення персоналу.

Роботодавці торік наймали водіїв автотранспортних засобів, в’язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів, електромонтажників-схемників, начальників відділень поштового зв’язку, продавців, кухарів, підсобних та дорожніх робітників.

Випускників навчальних закладів роботодавці брали на роботу листоношами, операторами поштового зв’язку, садчиками, трактористами, верстатниками висувального верстата, сортувальниками поштових відправлень.

Перенавчання роботодавці проводили на продавців непродовольчих товарів, інженерів-програмістів, електромеханіків з ліфтів, швачок, адміністраторів та менеджерів.

Впродовж цього року роботодавці планують відкриття вакансій за професіями: в’язальник, швачка, робітник з комплексного обслуговування сільського господарства, продавець, водій, кухар, садчик, тракторист та підсобний робітник.

17% опитаних роботодавців мали проблеми з персоналом, в більшості випадків через недостатню кількість кандидатів (63%), претенденти на роботу не мали необхідних технічних навичок (55%), очікували більш високу заробітну плату (43%), не вистачало необхідного досвіду (42%) та освіти (22%).

Найбільші проблеми з наймом працівників були на вакансії водіїв та робітників з обслуговування пересувної техніки, а також кваліфікованих робітників з інструментом.

Під час проведення експертних галузевих фокус-груп серед кадрових проблем роботодавців визначено: відтік кадрів за кордон, нестача робітничих кадрів, підвищення вимог до кваліфікації кадрів, висока плинність працівників та підвищена потреба у робітничих професіях. Серед проблем підготовки кадрів, роботодавці визначили: брак практичної підготовки випускників, розвиток м’яких навичок (soft skills), зокрема таких як техніка продажів, комунікація з клієнтом, а також недосконалість механізму оформлення на практику, відсутність підготовки за багатьма напрямами та застаріла матеріально-технічна база навчання.

З результатами проєкту щодо вивчення тенденцій розвитку регіонального ринку праці можна ознайомитися на сайті Чернівецького обласного центру зайнятості.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux