Відбулося чергове засідання формату «Діалог з громадами» у рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

опубліковано 07 квітня 2026 року о 18:00

Відбулося чергове засідання формату «Діалог з громадами» у рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участю Віктора Микита – заступника керівника Офісу Президента України та Оксена Лісового – Міністра освіти і науки України.

Участь у засіданні взяли:

Оксана Сакрієр – заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації;

Оксана Гринюк – т.в.о. директора Департаменту освіти і науки ЧОВА;

Тодеренчук Василь – Великокучурівський сільський голова;

Ванзуряк Григорій – Глибоцький селищний голова;

Глопіна Валентин – Волоківський сільський голова;

Полянчук Валерій – Селятинський сільський голова;

Олійник Богдан – Кельменецький селищний голова;

Кучерявий Валерій – заступник Магальського сільського голови.

Ключова тема обговорення — впровадження реформи старшої профільної школи.

Реформа старшої профільної школи – це не окрема реформа, а завершальний етап реформи Нової української школи (Закони України «Про освіту» (2017) та «Про повну загальну середню освіту» (2020) є правовими фундаментами реформи), який передбачає оновлення структури школи, перехід на 12-річне навчання та запровадження профільного навчання у старших класах.

Її головна ідея – дати старшокласникам можливість обирати напрям навчання відповідно до власних інтересів, здібностей і майбутньої професії, а не вивчати однаковий набір предметів для всіх.

Під час засідання Оксен Лісовий підкреслив, що впровадження профільної старшої школи –  це стратегічний вибір держави, спрямований на формування сучасної, якісної та конкурентоспроможної освіти.

Окрему увагу приділено впровадженню пілотного етапу реформи. У Чернівецькій області до пілоту увійшли 6 закладів освіти:

- Чернівецький ліцей №12 «Ювілейний»;

- Буковинський ліцей успішної молоді;

- Мигівський ліцей Берегометської громади;

- Красноїльський ліцей ім. Алєксандру Ілскі;

- Великокучурівський ЗЗСО ім. В. Бузенка;

- Іспаський опорний ліцей ім. Миколи Марфієвича.

У ході обговорення розглянули і питання забезпечення шкільними автобусами. Відзначено, що Чернівецька область посідає 2️⃣ місце в Україні за темпами їх закупівлі.

Міністерством освіти і науки України проаналізовано закупівлю шкільних автобусів упродовж 2023–2025 років – за цей період в області придбано 71 автобус.

Водночас, починаючи з 2022 року, у регіоні закуплено 86 шкільних автобусів.

Також, учасники засідання обговорили питання завершення учнями 9 класів 2025/2026 н.р. навчання у закладі, де вони розпочали навчання. Відповідний законопроєкт уже подано на розгляд Верховної Ради України (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/69742).

Зазначене рішення дозволить учням спокійно завершити навчання у звичному освітньому середовищі, без необхідності змінювати школу лише на два роки навчання, що особливо важливо в умовах воєнного стану та підвищеного психологічного навантаження на дітей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux