Український ветеранський фонд Мінветеранів підтримує бізнес ветеранів
опубліковано 19 січня 2024 року о 15:00

За майже два роки діяльності Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України (УВФ) фінансово підтримав 508 ветеранських підприємницьких ініціатив та проектів громадських організацій.

Лише за 2023 рік УВФ профінансував ветеранські підприємницькі ініціативи на загальну суму понад 187 млн грн, з них 183 млн грн – у рамках проекту #Варто. Крім того, було виділено ще 4 мільйони на відшкодування витрат для створення умов з реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей шляхом надання одноразової фінансової допомоги.

А завдяки внеску міжнародних партнерів, зокрема Благодійного фонду “Разом для України”, загалом у 2023 році проекти ветеранів, що здобули перемогу у конкурсних програмах Фонду, отримали фінансування у розмірі понад 293 мільйони гривень.

Окрім бізнесу, фінансову підтримку також отримують громадські організації, які надають соціальний супровід ветеранів і їхніх родин, забезпечують менторську підтримку ветеранського бізнесу, залучають ветеранів до активного способу життя, сприяють психічному та фізичному здоров’ю.

Мінветеранів запрошує усіх зацікавлених представників ветеранської спільноти подаватися на конкурсі програми УВФ у 2024 році. Цього року на підтримку ветеранського підприємництва та ГО спрямовано 205 мільйонів гривень. Вже в лютому УВФ планує оголосити конкурси проектів. А фахівці Фонду завжди проконсультують щодо усіх деталей та пакету необхідних документів.

“Конкурсні програми Українського ветеранського фонду Мінветеранів – це дуже важлива допомога! Завдяки ним ветерани-підприємці та члени їхніх сімей отримали можливість купувати обладнання, залучати інших членів родин чи ветеранів до працевлаштування, сприяти розвитку нашої економіки. Саме такими проектами ми закладаємо передумови потужної сфери ветеранського соціального підприємництва. Це не лише підтримка наших Захисників і Захисниць, які вже демобілізувалися, але й новий рушій економіки України”, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Очільниця Мінветеранів привела успішні приклади, коли гранти пішли на підтримку ветеранського бізнесу у сільському господарстві, фермерстві і навіть тих, що працюють на підтримку наших Захисників і Захисниць.

Зокрема, один із кейсів – відома волонтерка із Запоріжжя Юлія Матвієнко створила і розвиває власну птахоферму, а розширити їй бізнес допоміг Український ветеранський фонд Мінветеранів. На розвиток власної справи підприємиця отримала 250 тисяч гривень. На одержані грантові кошти жінка придбала обладнання для створення лінії гранулювання. Вона впевнена, що кожен, хто повертається з фронту і проходить нелегкий шлях адаптації до мирного життя, має спробувати себе у створенні власної справи.

Так, за підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів українські Захисники відновили майстерню в Ірпені. Вісім ветеранів, чинних військовослужбовців, між ротаціями та реабілітаціями у відновленій майстерні видувають зі скла келихи з кулями, заточують ножі, шиють ремені. У 2019 році її створив ветеран Андрій Несмачний, після 8 років служби, щоб інтегруватися у цивільне життя.

"Нам потрібна була допомога – й ми її отримали. Я подав заявку на участь у конкурсі проектів від Українського ветеранського фонду #Варто: Золоті руки та здобув перемогу. Тож тепер маємо кошти на відновлення приміщення й закупівлю нового обладнання", – розповів ветеран Андрій Несмачний.

Ще яскравий приклад Ігоря Фортельного, який 25 років служив військовим пілотом. Він виконував миротворчі місії ООН та захищав Україну під час АТО. У 2019 році демобілізувався через стан здоров'я, а вже згодом за підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів відкрив власну кав'ярню-чебуречну, де працює вся його родина.

Уся інформація про проекти та можливості від УВФ – на сайті установи: https://veteranfund.com.ua/

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про ветеранське підприємництво № 10258. Проект спрямований на системний розвиток ветеранського підприємництва в Україні, містить системоутворюючі норми, що закладають підвалини державної політики у цій сфері, визначає базові засади діяльності суб’єктів ветеранського підприємництва, а також встановлює види та форми державної підтримки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux