Сьогодні виповнюється 83 роки з дня народження видатного буковинця, кіноактора, сценариста, режисера, письменника Івана Миколайчука.
Його життя обірвалося у 46… Він зіграв 34 ролі, більшість з яких відображали патріотизм до України та незламну волю українського народу. Ним написані дев'ять сценаріїв та режисовані два фільми. Ім’ям Івана Миколайчука сьогодні названо вулиці, кінотеатри, видаються книги, монографії.
У день народження кіномитця на Буковині відбуваються пам’ятні заходи. Представники влади, громадськості, митці, шанувальники таланту видатного буковинця поклали квіти до меморіальної дошки Івана Миколайчука, також побували на імпрезі у музеї-садибі кінорежисера у селі Чорториї. Учасники заходів обговорювали роль творчості Івана Миколайчука у розвитку української культури, кінематографу, суспільства.
Також у Чернівцях з 15 по 23 червня відбувається кінофестиваль "Миколайчук OPEN". З його програмою можна ознайомитися на офіційній сторінці фестивалю.