Що передбачає закон України про всеукраїнський референдум
опубліковано 09 квітня 2021 року о 10:28

Президент України підписав Закон про всеукраїнський референдум. Він дасть змогу більше залучати людей до прийняття рішень на всіх рівнях.Закон направлений, перш за все, на реалізацію конституційних норм щодо всеукраїнського референдуму і забезпечення людям реальної можливості позбутися монополії політиків на вирішення питань загальнодержавного значення. Про це повідомляє Міністерство юстиції України на своїй сторінці у Фейсбук.

Варто зазначити, що референдум не підмінятиме роботу Верховної Ради. Це справа парламенту – приймати закони та врегульовувати суспільні відносини. Але громадяни матимуть інструмент впливу на державу як таку, щоб державні регуляції не йшли проти інтересів народу як єдиного джерела влади та суверенітету.

Законом передбачається, що референдум може бути оголошено президентом чи парламентом України у визначених Конституцією випадках. Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути такі питання:

затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;

загальнодержавного значення;

про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Питання, які не можуть бути предметом референдуму: 

що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації;

спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

щодо питань податків, бюджету, амністії;

віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Всеукраїнський референдум вважатиметься таким, що відбувся, якщо участь у голосуванні візьмуть не менш як 50 % виборців, включених до Державного реєстру виборців.

Крім того, у Законі прописано, що рішення, прийняте на всеукраїнському референдумі, може бути змінене виключно шляхом проведення ще одного референдуму не раніше, ніж через 3 роки з дня його прийняття. Новий референдум з питань, що раніше не були підтримані під час такого голосування, може бути проведено не раніше як через рік з дня оголошення його результатів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux