Презентовано проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
опубліковано 21 листопада 2023 року о 11:00

20 листопада, у Всесвітній день дитини, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей презентував проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні. Захід відбувся за участю першої леді України Олени Зеленської, керівника Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірини Тулякової, заступника Керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської, радника-посланника, Тимчасово повіреного у справах Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, Міністра соціальної політики Оксани Жолнович, заступника Міністра освіти і науки України Євгенії Смірнової, Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадського сектору для обговорення й узгодження подальших дій щодо покращення системи догляду дітей в Україні.

Дитина має право зростати в сімейному безпечному оточенні, яке її підтримує. Обов’язок держави — створювати такі умови, аби кожна дитина могла це право реалізувати завдяки своєчасній підтримці сімей та розвитку сімейних форм виховання.

“Написання Стратегії – це лише початок великого шляху. Треба буде щось перезапустити, щось зробити з нуля. Кожне з відомств уже багато попрацювало для підготовки Стратегії, і тому дуже хочу, щоб так само ефективно вони взялися за її впровадження. Саме зараз треба діяти, коли дітям найважче. Саме зараз уся наша підтримка й потрібна дітям. Інтереси дитини — це інтереси України”, – сказала Олена Зеленська.

Оксана Жолнович зазначила, що пріоритет наразі для Міністерства — розвиток послуг для родин, а також сімейних форм виховання та патронату над дитиною. “Серед наших пріоритетів – послуги для сімей. Це той бар’єр, який ми маємо поставити, щоб діти не потрапляли в інституції. Якщо ми розгорнемо систему якісного супроводу родин у кризових обставинах, ми постійно будемо говорити про інтернати та пошук прийомних сімей. Тож починати треба підтримку з рідних сімей і робити все, щоби діти залишалися у родинах”, - зазначила Оксана Жолнович.

Для того, щоб забезпечити право кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, проект Стратегії реформи визначає такі цілі:

1.Зміцнювати спроможності сімей з дітьми забезпечувати дітям належний догляд та виховання, сприятливе і безпечне середовище.

2.Забезпечити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, альтернативними формами сімейного догляду та виховання.

3.Створити умови для повернення та інтеграції примусово переміщених, депортованих дітей та тих, які під час війни були переміщені (евакуйовані) в межах України чи за кордон.

4.Трансформувати систему догляду та виховання дітей.

5.Соціалізувати та інтегрувати дітей, які мають досвід перебування (проживання) в закладах інституційного догляду та виховання.

“Сьогодні ми говоримо про проект Стратегії, оновленої за результатами публічних консультацій. Понад 500 експертів по всій країні долучилися до роботи. Ми обʼєднали представників усіх можливих гілок влади. Нині ми всі разом актуалізуємо питання реформи кращого догляду дітей, робимо її спільний рестарт. У нашій синхронізації кожен стейкхолдер має бути не просто присутнім, а й робити конкретні дії для покращення системи виховання дитини. Стратегія — це лише перша віха нашої діяльності та спільне бачення руху. Головне — реалізація на практиці, щоб кожна дитина в Україні мала право на сім’ю та зростала в безпечній, турботливій родині. Я вдячна Президенту та першій леді, що завдяки їхній позиції наразі визначено чіткий пріоритет держави, і це — діти”, — зазначила керівник Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

Успішне впровадження реформи дасть можливість до 2028 року зменшити:

• загальну кількість дітей (віком до 14 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 70%;

• дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах інституційного догляду та виховання — на 90%;

• дітей (віком до 3 років) у закладах інституційного догляду та виховання — на 100%.


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux