Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк: Бажаю здоров’я, дорогі буковинці!
Підсумовуємо нашу роботу за минулий тиждень.
Основний пріоритет залишається незмінним — допомога Збройним силам, підтримка ветеранів та родин військовослужбовців.
З початку цього року місцеві громади Буковини спрямували на військові потреби 144 мільйони гривень. Частка обласного бюджету − 53 млн грн. За ці кошти придбали квадрокоптери, РЕБи, генератори, пальне та багато іншого. Дякую всім буковинцям за спільний результат!
Серед важливих завдань – ефективна ветеранська політика. В області діє регіональна програма соціальної підтримки військових та членів їх сімей. У 2024 році бюджет цієї програми складає майже 13 мільйонів гривень. Також для них доступна іпотека для придбання житла в рамках державної програми єОселя. Цьогоріч на підтримку її реалізації в області передбачили з обласного бюджету 2 млн грн.
За даними Державного агентства розвитку туризму, Буковина цьогоріч посіла ПЕРШЕ місце в Україні за динамікою податкових надходжень у галузі туризму.
У першому півріччі до бюджету від нашої області надійшло понад 17 з половиною мільйонів гривень податків від туристичної галузі. Порівняно з 2021 роком маємо рекордний приріст у 152%. Це НАЙКРАЩИЙ відсотковий показник динаміки з-поміж УСІХ областей України. Для нас це дуже важливо, адже чим більше ми сплачуємо податків, тим більшою є наша допомога Силам безпеки і оборони України. Дякую всім буковинцям, хто сумлінно сплачує податки.
Відкрили у Чернівцях Центр рекрутингу української армії. Він працюватиме на базі Чернівецького міського ЦНАПу. Тут професійні рекрутери надаватимуть громадянам всю інформацію щодо вакансій в Силах безпеки і оборони України та супроводжуватимуть кандидата на шляху до призначення на посаду у конкретному військовому підрозділі.
Стартував проєкт «Національний кешбек» в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні». Він передбачає підтримку вітчизняного виробника та заохочує українців купувати товари українських виробників.
Триває підтримка буковинських експортерів. Спільно з Експортно-кредитним агентством провели навчання для експортоорієнтованого бізнесу. Презентували актуальні інструменти фінансової підтримки експортної діяльності бізнесу, які діють під час воєнного стану. Нагадаю, у підприємств, які працюють на експорт є можливість отримати з обласного бюджету часткову компенсацію страхових витрат.
Буковина долучилася до щорічної патріотичної акції - забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”. Традиція започаткована у 2018 році. Зараз, окрім регіонів України, забіг підтримують майже 40 країн світу. У цьогорічній сьомій акції у Чернівцях взяли участь кілька сотень буковинців, серед них родичі і друзі наших Героїв, ветерани, представники громадських організацій, молодь і працівники Чернівецької ОВА.
Пам'ятати полеглих за Батьківщину воїнів – наш обов’язок.
Продовжуємо працювати заради перемоги!
Слава Україні!