Під час засідання Регіональної Ради з питань підтримки підприємництва при Чернівецькій обласній військовій адміністрації розглянули нагальне питання енергозабезпечення регіону та порядку підключення нових споживачів до електромереж.
З доповіддю на цю тему виступив голова правління АТ "Чернівціобленерго" Олександр Ніверчук. Він зазначив, що ситуація в енергетичній галузі області через війну залишається складною. Проте Уряд працює над відновленням генеруючих потужностей та веде перемовини з партнерськими державами щодо імпорту електроенергії.
Одним із способів вирішення проблеми дефіциту електропостачання в регіоні може стати розбудова децентралізованої генерації - власних локальних енергетичних потужностей. Децентралізована або розподілена генерація — це система виробництва та передачі енергії, яка передбачає велику кількість споживачів, які водночас є виробниками електрики та тепла для власних потреб. Вони можуть передавати надлишки виробленої енергії до загальної мережі. Це можуть бути сонячні панелі на будинку, вітряки, малі гідроелектростанції.
Окрім того, звернули увагу й на необхідності економії електроенергії. Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про зменшення споживання електроенергії для всіх органів державної влади. Уряд зобов'язав обмежити використання кондиціонерів та зовнішнього освітлення споруджень.
Чернівецька ОВА також закликає місцеве самоврядування та представників бізнесу Буковини долучитися до економії електроенергії шляхом обмеження вуличного освітлення, зовнішньої реклами, парків та інших систем зовнішнього освітлення.
Засідання Ради підприємців стало майданчиком для конструктивного публічного діалогу влади, енергетиків та підприємців задля спільного пошуку оптимальних шляхів подолання викликів в енергетичній сфері регіону.