Надавачі соціальних послуг можуть долучитися до нового експериментального проєкту з надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.
Мова йде про запровадження договірної форми надання соціальної послуги притулку маломобільним особам з числа ВПО відповідно до постанова Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2025 р. № 1169.
Надавачами послуги притулку внутрішньо переміщеним особам з числа маломобільних осіб, зокрема, у перші дні після евакуації можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та ФОП, включені до Реєстру надавачів соціальних послуг, які:
- уклали договір про надання соціальної послуги притулку із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю;
- відповідають загальним критеріям надавачів соціальних послуг, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 185 «Про затвердження критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг»;
- мають власне чи орендоване приміщення для надання соціальної послуги притулку (соціальна послуга притулку може надаватись, зокрема, в місцях тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб).
Фінансується така соціальна послуга за рахунок коштів державного бюджету. Тариф - 262,3 грн на день за одного отримувача. Тривалість надання — не більше 12 місяців для однієї особи.
Для отримання такої послуги особа подає заяву про потребу в отриманні соціальної послуги. У разі оголошення евакуації така послуга надається екстрено (кризово).
З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2025 р. № 1169 можна ознайомитися за посиланням-https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1169-2025-%D0%BF#Text