На Буковині створили ґендерний портрет
опубліковано 10 березня 2024 року о 16:00

На Буковині створили ґендерний портрет. Його презентували 7 березня, під час круглого столу «Березневі тези про ґендерні терези».

Гендерний портрет Чернівецької області – це аналітична збірка, що включає актуальну соціально-демографічну статистику та особливості таких груп, як жінки і чоловіки. Зібрана інформація відтворює демографічні характеристики регіону та включає достовірні показники у таких сферах як політика та публічне управління, громадсько-політичне (суспільне) життя, зайнятість населення та рівень безробіття, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист населення, статистика представництва жінок і чоловіків правоохоронних органах.

«Ми хочемо побачити чоловіків і жінок у різних сферах і галузях, рівень їх зайнятості, приналежність до різних вікових і соціальних груп, їх економічну спроможність тощо. Якщо йдеться про соціальні паспорти територіальних громад Чернівецької області, то ми говоримо про мешканців кожної громади окремо. Наприклад, ми вирізняємо скільки є людей похилого віку, скільки багатодітних матерів, скільки осіб з інвалідністю. Бачимо інші відмінності в групах жінок і чоловіків. Враховуючи всі статистичні дані, ми можемо чітко визначити потреби буковинців і у відповідь сформувати послугу та реалізувати через бюджетну програму. Чому нам важливий ґендерний портрет? Тому що, наприклад, цього року у нас народжується більше діток. І в перспективі ми розуміємо, що через 7 років нам потрібно буде більше місць у дитячих садках і школах. А може бути навпаки. В гендерних портретах чи профілях ми бачимо динаміку змін і диспропорцій. Визначаємо гендерні розриви в різних галузях», - зазначає виконавча директорка ГО «Центр громадської активності «Синергія» Наталія Батракова.

Розробили ґендерний портрет у рамках Регіональної програми запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення ґендерної рівності, протидії торгівлі людьми. Її реалізовували спільно Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної військової адміністрації та громадська організація «Центр громадської активності «Синергія» впродовж 2021-2023 років.

Ознайомитися з аналітичною збіркою можна на сайті Чернівецької обласної військової адміністрації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux