Мінвідновлення: затверджено нові будівельні норми щодо споруд цивільного захисту
опубліковано 15 серпня 2023 року о 10:00

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проєкт нових державних будівельних норм (ДБН) «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023).

Він встановлює чіткі вимоги до проєктування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.

«Одне з базових завдань Міністерства відновлення в умовах війни – створення всіх необхідних умов для розвитку мережі захисних споруд цивільного захисту. Для цього ми розробили проєкт нових ДБН, які враховують реалії воєнного часу та міжнародний досвід з облаштування споруд цивільного захисту. Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проєкту Міністерства «Безбар’єрне відновлення», метою якого є 100-відсоткова відповідність усіх проєктів відбудови стандартам безбар’єрності. Це стосується і захисних споруд. Важливо, що цей проєкт ДБН ми розробляли великою урядовою командою у співпраці з експертами та громадськістю. Тому тут враховані всі побажання та найкращі практики, які уже втілюються в Україні та інших державах», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій Наталія Козловська

Згідно з цими нормами, всі проєкти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.

Інклюзивність

Затверджений проєкт ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності. Зокрема, такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.

Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.

Зазначимо, що відповідний проєкт ДБН В.2.2-5:2023 розміщений на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва за посиланням: https://e-construction.gov.ua/opublikovano-proekt-dbn-v22...

Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування будівель.

Наголошуємо, що нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.

Довідково. ДБН В.2.2-5:2023 розроблений у співпраці з Міністерство Оборони Украіни, ДСНС України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я України, проєктними та науково-дослідними інститутами, практикуючими архітекторами та конструкторами, забудовниками та представниками експертної громадськості.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux