Мінцифри радить використовувати безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок
опубліковано 22 квітня 2024 року о 16:00

Рамка підприємницьких компетенцій EntreComp+ — це адаптований під глобальні виклики та технологічні тренди малого й середнього бізнесу в Україні документ, який допомагає українським підприємцям розвивати підприємницькі навички з урахуванням світових трендів та проблематики, а також наближає їхню діяльність до стандартів Європейського Союзу.

Рамка EntreComp+ адаптована експертами Київської школи економіки на основі «The Entrepreneurship Competence Framework» та базується на трьох основних сферах компетенцій:

- Ідеї та можливості — фокус на розвитку креативного мислення та генерації новаторських ідей;

- Ресурси — навички пошуку, консолідації та ефективного управління ресурсами від фінансів до людей і нових технічних можливостей;

- Діяльність — ініціативність та підприємливість, уміння планувати й управляти реалізацією проектів, створення бізнес-планів.

«У Мінцифри ми багато часу та зусиль докладаємо для розвитку підприємництва. На порталі національного проекту Дія.Бізнес зібрали всі можливості та найкращі практики, а мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес втілює низку освітньо-грантових акселераторів, які вже допомогли тисячам українських підприємців розвинути власну справу. Тепер спільно з партнерами розробили Рамку підприємницьких компетенцій. Рамка — дорожня карта для підприємця, який шукає можливості для розвитку та зростання свого бізнесу. Дякуємо за сприяння нашим партнерам — проекту Good Governance Fund “Ревіталізація бізнес-клімату в Україні”, який підтримується UK International Development від Уряду Великої Британії», — додала заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Для потреб України документ доповнено новими компетенціями, зокрема: «Технологічне передбачення», «Розширення стратегій», «Адаптивність», «Навчання протягом усього життя», а також інноваціями: «Гендерна рівність та соціальна інклюзія», «Конфліктна чутливість», «Клімат та довкілля».

«Підприємливість — це фундаментальна компетенція, яку ми прагнемо розвивати в українцях, розбудовуючи країну підприємців. EntreComp+ відкриває шляхи для вдосконалення навичок ведення бізнесу, пропонуючи інструменти для адаптації до світових трендів, інновацій та сталого розвитку. Рамка не лише надає загальне визначення й пояснює компоненти підприємливості, а й допомагає визначити різні рівні її сформованості та є чудовим інструментом для саморозвитку й посилення підприємницького мислення», — зазначив директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.

Також серед важливих доповнень Рамки підприємницьких компетенцій EntreComp+:

 • акцент на сталому розвитку й етичному мисленні,
 • ширший погляд на технології та інновації,
 • фокус на глобальних трендах і перспективах розвитку
 • інклюзивна адаптація бізнесу до специфічних потреб споживачів та працівників.

«Досі в Україні не існувало єдиної системи для розвитку підприємницьких навичок малого й середнього бізнесу. Такі системи, як EntreComp, дають змогу не просто розвивати навички, а й ураховувати глобальні виклики, пристосовуватися до технологічних трендів, а також наближати умови та принципи роботи підприємців до стандартів ЄС», — зазначив директор з інноваційних рішень Київської школи економіки Максим Нефьодов.

Наступним кроком для реалізації проекту стане впровадження компетенцій, необхідних персонально кожному підприємцю, а також розробка системних навчальних продуктів, що допоможуть покращити навички та вміння підприємців.

Ознайомитися з Рамкою підприємницьких компетенцій EntreComp+ можна на порталі Дія.Бізнес за посиланням.

Рамка підприємницьких компетенцій EntreComp+ для українського малого та середнього бізнесу розроблена з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й національного проекту Дія.Бізнес та реалізована в межах проекту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від Уряду Великої Британії. Імплементатори проекту — Abt Britain та Київська школа економіки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux