Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецька обласна рада та проєкт RECOVERY Віктора й Олени Пінчуків підписали спільний Меморандум, яким передбачено створення інноваційного реабілітаційного центру на 60 ліжок для поранених захисників і захисниць України на базі обласного госпіталю ветеранів війни
опубліковано 20 лютого 2024 року о 12:30

Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецька обласна рада та проєкт RECOVERY Віктора й Олени Пінчуків підписали спільний Меморандум, яким передбачено створення інноваційного реабілітаційного центру на 60 ліжок для поранених захисників і захисниць України на базі обласного госпіталю ветеранів війни.

У межах співпраці у 2024 році заплановано капітальний ремонт внутрішніх приміщень літери «Б» лікувальної установи.

Благодійний фонд забезпечить внутрішній ремонт триповерхової будівлі та надасть високоякісне медичне обладнання.

Зобов’язання Чернівецької ОВА та Чернівецької обласної ради – профінансувати з обласного бюджету утеплення приміщення та облаштувати вхідну групу відповідно до норм безбар’єрності.

Відповідно до чинного законодавства, було проведено відкритий і публічний тендер на виконання ремонтних робіт, до якого могли долучитися компанії з усієї України. Бажання взяти участь у конкурсі виявило лише одне підприємство, яке і стало переможцем конкурсу, оскільки відповідало усім вимогам. Межі вартості робіт були визначені замовником — не більше 333,7 млн, що є ринковою на послуги у таких обсягах і на відповідних обʼєктах. Втім, переможець конкурсу запропонував значно меншу ціну — 283,4 млн грн, що дозволило замовнику зекономити 50,3 млн грн одразу на етапі тендерних процедур. До того ж, з 283,4 млн грн ще 50 млн буде повернуто в бюджети різних рівнів у вигляді сплачених виконавцем податків.

Проте зазначимо, що вказаної суми Чернівецька ОВА у своєму розпорядженні не має. На реалізацію проєкту з обласного бюджету цьогоріч виділили лише 30 млн грн. Наразі ми продовжуємо пошук додаткових джерел фінансування на втілення цього важливого соціального проєкту, зокрема в рамках міжнародної співпраці.

Також зауважуємо, що виконання і вартість робіт перебувають на контролі різних виконавчих і правоохоронних органів, особливо в умовах діючого воєнного стану. Відтак ні Чернівецька ОВА, ні антикорупційні органи, зокрема, не допустять того, щоб виконання робіт відбувалося за цінами, які перевищують рівень ринкових.

Принагідно інформуємо, що проєктом реконструкції обласного госпіталю ветеранів війни передбачено:

 • зведення добудови та виконання будівельно-монтажних робіт в існуючих корпусах, заміна конструкції даху та проведення заходів з термомодернізації лікувального корпусу літ. «А».
 • в приміщеннях споруди подвійного призначення – створення протирадіаційного сховища та влаштування операційної з функціональними приміщеннями.
 • будівництво багаторівневого паркінгу, що дозволить забезпечити зручний доступ та збереження автотранспорту для відвідувачів госпіталю. Паркінг також може використовуватися як додаткове сховище.

У реабілітаційному центрі надаватимуть повний спектр медичних послуг для поранених воїнів, психологічну підтримку, будуть створені комфортні умови для пацієнтів, лікарів та відвідувачів із дотриманням принципів безбар'єрності для потреб маломобільних груп населення. Приміщення буде оснащене новітнім медичним обладнанням, тренажерами, пристроями та інвентарем для проведення різних видів терапії та відновлення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux