Під головуванням першої заступниці начальника Чернівецької ОВА Альони Атаманюк відбулося засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. До участі також запросили понад п’ятдесят керівників та представників суб’єктів господарювання в галузі будівництва.
На засіданні розглянули рівень заробітної плати у будівельній галузі, основні причини виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімального рівня, нижче середнього розміру заробітної плати по області в галузі та заслухали керівників і представників таких підприємств.
«Незважаючи на зростання рівня середньої заробітної плати у галузі будівництва, значна кількість суб’єктів господарювання продовжують сплачувати заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального рівня та нижче середнього рівня заробітної плати. Ми проаналізували останні наявні дані та інформацію Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо сплати будівельними підприємствами області платежів до бюджетів усіх рівнів та розміру середньої зарплати за 2022 – 2023 роки, 1 квартал 2024 року, а також інформацію щодо суб’єктів господарювання з найбільшим та найменше розміром заробітної плати.
Зі 121 підприємства, які мають з 5 і більше працівників, 34 сплачували заробітну плату, яка становила менше встановленого законодавчо мінімального рівня, а 66 сплачували заробітну плату від мінімальної до трохи більше 12 000 грн», - зазначає Альона Атаманюк.
Заробітна плата лише 10 підприємств становила більше середньої заробітної плати в області за 2023 рік (15,5 тис грн). За даними Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області вже за 2024 рік, розмір заробітної плати працівників становив: 16,7 тис. грн – у січні, 17,6 тис. грн – у лютому та 18 тис. грн – у березні.
Під час наради опрацювали заходи щодо підвищення рівня оплати праці. Також відзначили підприємства, які є лідерами – найбільшими платниками середньої заробітної плати працівникам у цій галузі.