В Україні розроблятимуть обласні програми ментального здоровʼя
Як кожен з нас окремо, так і в масштабі всієї країни ми вперше проживаємо досвід повномасштабної війни. Окупація, внутрішнє та зовнішнє переміщення, роз'єднання родин, навчання в бомбосховищах, втрата близьких та друзів - все це відображається на ментальному здоровʼї українців.
З метою подолання наслідків переживань, а також збереження психоемоційного здоровʼя за ініціативою першої леді Олени Зеленської започаткували Всеукраїнську програму ментального здоров’я Ти як?
Крім того, нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив план заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року. Відтак стартує розробка обласних планів заходів на 2024–2026 роки. Стратегії їх формування була присвячена робоча зустріч із заступниками голів обласних військових адміністрацій, відповідальних за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Участь у заході взяла перша заступниця Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
Кожна область отримала орієнтовний план, розроблений Координаційним центром разом із національними експертами, із зазначенням типових виконавців і можливих індикаторів.
«При розробці плану дуже важливо мислити всеохопно, щоб враховувати всі сектори і залучити широке коло учасників. У нас є досвід Днів спільнодії, виїзних семінарів, днів ментального здоровʼя у громадах. Наявний досвід разом із новими пропозиціями будемо намагатись обʼєднати в обласній програмі», - зазначила Альона Атаманюк.
Під час заходу учасники символічно пройшли тренінг із запобігання вигоранню від Олега Чабана, директора Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я впроваджується за експертної підтримки World Health Organization Ukraine.