Укрзалізниця інтегрувала Дію у свій застосунок для верифікації акаунтів. Тепер, щоб придбати квитки на найзатребуваніший поїзд № 67/68 Київ — Варшава, потрібно підтвердити свою особу через Дія.Підпис.
Верифіковані акаунти також зможуть повертати придбані в застосунку квитки на будь-який з міжнародних рейсів у кілька тапів онлайн. І не потрібно робити претензійне повернення — ходити в касу, писати заяву від руки і до пів року чекати розгляду й повернення коштів. Усе можна зробити онлайн у застосунку Укрзалізниці за секунди.
«Дія.Підпис — це найзахищеніший цифровий підпис у смартфоні. Щоб підписати документ, потрібно просто кліпнути очима. У цей час штучний інтелект порівнює біометрію вашого обличчя з фото в реєстрі. Тож ніхто не може скористатися Дія.Підписом замість вас. Інтеграція із застосунком Укрзалізниці допоможе зробити сервіс ще зручнішим та продовжити систему боротьбу з перекупами. Адже придбати чи повернути квитки на потяг Київ — Варшава чи повернути квитки на міжнародні потяги користувачі зможуть тільки після верифікації з Дія.Підписом. Завдяки цьому УЗ зможе персонально відстежувати потенційних перекупів. Якщо з акаунту масово купуватимуть та повертатимуть квитки — після перевірки його заблокують», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Перевізник упровадив Дія.Підпис у застосунок, щоб спростити процес повернення квитків для користувачів, а також продовжити системну боротьбу з перекупами.
Придбати квитки на потяги сполученням Київ — Варшава можна лише в застосунку Укрзалізниці. Поїзд курсує щодня, але квитки на нього розкуповують миттєво.
Верифікація акаунтів через Дія.Підпис дасть змогу відслідковувати потенційних перекупів і після перевірки блокувати їхні акаунти. Обліковий запис отримає відповідне маркування, і користувач не зможе купувати квитки на поїзд Київ — Варшава та повертати їх онлайн, навіть якщо видалить застосунок і спробує пройти верифікацію через інший пристрій.
«Влітку ми були вимушені тимчасово призупинити цю послугу через активізацію перекупів. Цей вимушений крок мав досить непоганий результат, проте була й зворотна сторона — незручності для наших добросовісних користувачів. Але вихід завжди є, якщо ти над цим працюєш. Дякую Мінцифри за партнерство та підтримку», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Як верифікувати акаунт з Дія.Підписом під час купівлі квитка:
І це все! Квиток придбано.
Верифікація акаунту через Дія.Підпис ставатиме доступною користувачам поступово, після оновлення застосунку.
Нагадаємо, Дія.Підпис — це кваліфікований електронний підпис, який можна активувати за секунди в застосунку Дія. Для цього потрібно мати хоча б один з біометричних документів у Дії: ID-картку, закордонний паспорт або посвідку на проживання. А далі:
За весь час українці скористалися Дія.Підписом понад 20 млн разів.