У Чернівецькій області триває робота зі створення безбар’єрного середовища.
Про підсумки роботи у 2023 році та план заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні у 2024 році говорили під час засідання кластера «Безбар’єрна Буковина».
У заході взяли участь представники міжнародних та національних організацій, благодійних фондів та структурних підрозділів ОВА, які є членами кластера.
Торік за підтримки міжнародних партнерів, громадських та благодійних організацій в регіоні облаштували 4 інклюзивні палати, у багатьох медичних та соціальних закладах – пандуси та інші елементи доступності.
Окрім цього, у Чернівцях, Новодністровську та Вижниці відкрили три сенсорно-ігрові кімнати, де щодня займаються діти з інвалідністю.
В освітніх закладах регіону облаштовують укриття з дотриманням вимог безбар’єрності. Також торік закупили 6 шкільних автобусів для перевезення маломобільних груп населення.
Базовими елементами доступності забезпечені понад 80% ЦНАПів у 52 громадах регіону.
Цьогоріч в регіоні продовжиться моніторинг та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з урахуванням гендерного аспекту.
Зокрема, перевірять на безбар’єрність театри державної та комунальної форми власності, туристичні об’єкти, розташовані на транспортних магістралях.
"За час роботи кластеру вже сформований механізм моніторингу. Перевіряємо об’єкти, якщо відсутнє безбар’єрне середовище, створюємо запит. Комунікуємо з міжнародними організаціями, органами місцевого самоврядування і спільно вирішуємо проблему", - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альона Атаманюк.
Нагадаємо, що кластер «Безбар’єрна Буковина» є консультативно-дорадчим органом при Чернівецькій обласній військовій адміністрації. Мета його діяльності - забезпечення безперешкодного життєвого середовища на території Чернівецької області.