Реєстр збитків для України відкриється для подання заяв 2 квітня 2024 року
опубліковано 28 березня 2024 року о 13:00

2 квітня 2024 року RD4U (Реєстр збитків для України) офіційно відкриє процес подання заяв про відшкодування збитків, втрат або шкоди, завданих російською агресією проти України.

Рада RD4U вирішила відкрити Реєстр для подання заяв, доказів та пов'язаної інформації після того, як переконалась у наявності необхідної формальної та технічної бази. Цьому кроку передувало затвердження Конференцією Учасників правил і положень Реєстру, в тому числі правил подання, обробки та внесення заяв і переліку категорій заяв, що підлягають включенню до Реєстру.

«Наше рішення розпочати процес подання заяв є важливим першим кроком у цьому процесі. Успішний рух вперед вимагатиме постійної підтримки з боку всіх зацікавлених сторін. Реєстр збитків для України продовжить свою роботу з відданістю та рішучістю, щоб забезпечити справедливість для українського народу відповідно до свого мандату», - сказав Роберт Спано, Голова Ради Реєстру збитків.

Ірина Мудра, заступник Міністра юстиції уточнила, що початковий запуск 2 квітня буде зосереджено на одній критично важливій категорії, а саме – пошкодження чи руйнування житлового нерухомого майна. Руйнування будинків внаслідок війни має величезний вплив на життя людей. Форму заяви для подання у цій категорії уже затверджено. Також вона підкреслила, що історичне відкриття відбудеться в Гаазі в рамках міністерської конференції "Відновлення справедливості для України" в присутності Генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович - Бурич, керівників міжнародних організацій, міністрів та високопосадовців з понад 60 держав, що підкреслить глобальну підтримку України в її прагненні до справедливості та виплати репарацій.

Заяви подаватимуться до RD4U через українську цифрову систему "Дія" - мобільний додаток та веб-портал, яким вже широко користуються та довіряють 20 мільйонів українців. Це дозволяє Реєстру забезпечити простий, доступний та безпечний спосіб подання заяв. Крім того, інтеграція "Дії" в розгалужену інфраструктуру цифрових послуг та державних реєстрів в Україні полегшить для заявників процес збору доказів, що будуть додаватись до заяв.

Очікується, що до Реєстру надійде від 300 000 до 600 000 заяв, пов'язаних з пошкодженням та знищенням нерухомого майна. Загалом очікується, що до Реєстру буде подано від 6 до 8 мільйонів заяв.

Нагадуємо, RD4U – це перша складова міжнародного компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. ⁠Компенсаційний механізм складатиметься з Реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду.

Правила подання, обробки та внесення Заяв: http://surl.li/rzlqc

Категорії заяв, що можуть бути внесені до реєстру: http://surl.li/rzlro

ФОРМА ЗАЯВИ Категорія Заяв А3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна: http://surl.li/rzogj

Принципи захисту персональних даних у роботі Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України: http://surl.li/rzluh

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux