Прогнози на проходження водопілля у 2024 році обговорили на онлайн засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Участь у ньому взяли заступник начальника Чернівецької ОВА Олександр Янков, начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОВА Микола Білоконь, в. о. начальника Басейнового управління водними ресурсами річок Прут та Сірет Олександр Рошко, начальник управління цивільного захисту населення Чернівецької ОВА Олексій Гайдай, начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяна Негадайлова.
Зокрема, на Буковині розвиток весняного водопілля буде визначатись подальшими гідрометеорологічними умовами третьої декади березня та впродовж квітня. У разі випадання значної кількості опадів ситуація може суттєво змінитись і значно ускладнити процес формування водопілля, враховуючи, що річки Буковинських Карпат є зоною потенційної небезпеки. Гідрометеорологічна ситуація тут може різко змінюватися в короткий проміжок часу і це вимагає постійної готовності відповідних органів до швидкого реагування на можливі негативні наслідки. Також очікуваний приплив до Дністровського водосховища на період березень-квітень 2024 р. буде становити в межах 1600-2100 млн.м3.
На випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних з проходженням водопілля, при Чернівецькій ОВА функціонує Чернівецька регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка готова реагувати на вищевказані гідрологічні явища.