Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час зустрічі з послами країн "Групи семи" окреслив кроки в роботі над запропонованим Сполученими Штатами Америки переліком пріоритетних реформ.
Частина із запропонованих для впровадження реформ стосується сфери відповідальності МВС та пов’язані із запровадженням функціональних та організаційних змін у роботі Національної поліції та Державної прикордонної служби.
"Ми готуємося до запровадження конкурсного відбору на керівні посади до Національної поліції та формування якісного кадрового ядра після завершення воєнного стану. За Законом призначення на керівні посади в поліції відбувається шляхом проведення атестування. Це дозволяє в повній мірі дати оцінку особі, яка претендує на зайняття керівної посади в стислі терміни. Також ми подаємо запити до 11 правоохоронних та інших органів державної влади, у тому числі НАБУ та НАЗК, і тільки після їх письмових відповідей здійснюється призначення", - наголосив Ігор Клименко.
Окрім того, МВС працює над посиленням підрозділів внутрішніх розслідувань та генеральної інспекції НПУ.
"Впровадження нових підрозділів Генеральної інспекції потребуватиме суттєвого доукомплектування особовим складом та проведення відповідних конкурсних процедур для його призначення", - зауважив очільник Міністерства внутрішніх справ України.
Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджет Брінк запевнила Ігоря Клименка у підтримці США.
«Ми будемо надавати вам допомогу в сфері правоохоронних органів та боротьби з корупцією. Ми маємо достатню кількість ресурсів, щоб допомогти вам”, - зазначила Бріджет Брінк.
Впровадження сучасних та практичних навчальних модулів в усі аспекти підготовки співробітників поліції - вже реалізується у закладах професійної освіти зі специфічними умовами навчання. Окрім того, розпочато процеси оптимізації вищих навчальних закладів МВС. У зв’язку із цим набір абітурієнтів зменшено на 30%, сфокусовано увагу на розвитку спеціальної та первинної підготовки.
А на базі Ситуаційного центру МВС створюється Національний координаційний центр інтегрованого управління кордонами та аналізу ризиків.
"Основною метою Центру є комплексне залучення суб’єктів інтегрованого управління кордонами, акумулювання інформаційного простору для ефективного моніторингу, аналізу ризиків, прийняття рішень та забезпечення контролю їх виконання. В подальшому передбачається його приєднання до європейської мережі центрів координації", - підкреслив очільник відомства.
Наостанок Міністр внутрішніх справ України наголосив, орієнтиром співпраці України із міжнародними партнерами залишається розбудова і розвиток системи МВС як інституційного органу європейського зразка, виконання всіх критеріїв та умов для членства України в Європейському Союзі і НАТО.