Грантову підтримку для виробників українських продуктів з географічним зазначенням отримало фермерське господарство Чернівецької області
За кошти гранту, в межах програми «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах», що реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Європейського Союзу, ФГ «Сторонець» придбало трактор та комплектуючі до нього. Це дасть змогу обробляти ґрунт, зворушувати скошену траву, згрібати готове сіно у валки та перевозити його для годівлі тварин.
Господарство займається розведенням великої рогатої худоби породи пінцгау та українських гірськокарпатських овець. Зокрема, на фермі утримується 6 корів та понад 50 овець. Також господартсво почало займатися бджільництвом.
ФГ «Сторонець» виробляє овечу бринзу та Гуцульську коров’ячу бринзу, яка виробляється на високогірֺ’ї близько 1000 метрів над рівнем моря із дотриманням традиційних технологій виробництва. Географічне зазначення є знаком якості, який показує зв’язок продукту з територією і гарантує високу якість споживачам.
У планах господарства – розширити асортимент продукції, створити нові робочі місця, а відповідно - збільшити суму податків, які сплачує до бюджету.
Грантова підтримка - надзвичайно важлива для мікро- та малих виробників аграрної продукції та дозволяє дрібним і середнім агровиробникам, зміцнювати свої позиції. Зауважимо, що це був перший досвід господарства у оформленні заявки на грантову підтримку, що реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Європейського Союзу.