Другий регіональний форум «Разом ВПОраємося: координуємо, інтегруємо, відбудовуємо» відбувся Чернівцях.
У заході взяли участь очільники Чернівецької обласної військової адміністрації, обласної ради, міської ради, керівники громад, представники громадських та міжнародних організацій.
Як зазначила під час виступу перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, нині на території області мешкає понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Їхня інтеграція в життя регіону – питання номер один для місцевої влади.
«Якщо на початках ми вирішували першочергові потреби внутрішньо переміщених осіб, то зараз ми працюємо над їхньою інтеграцією у життя області. Тому я пропоную переходити від поняття ВПО до визначення - нові жителі Чернівецької області. Для вимушених переселенців тепер ми створюємо повноцінне житло. У тісній співпраці з міжнародними партнерами в регіоні з’являться 4 багатоквартирні будинки на 650 людей. Також зведуть 3 модульні будинки», - зазначила Альона Атаманюк.
У 10 громадах області переобладнають будівлі під тимчасове житло для ВПО. Також в регіоні продовжують функціонувати прихистки, 10% з яких є безбар’єрними.
35% працездатних вимушених переселенців працевлаштовані, а 155 людей отримали гранти на започаткування або розвиток власної справи. Усі актуальні питання, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи, розглядають та вирішують на Раді ВПО, яку як консультативно-дорадчий орган створили при Чернівецькій ОВА та ще в 31 громаді області. До складу цих рад включені представники влади, громадськості та самі внутрішньо переміщені особи.