Що це таке?
Сплата державою 50% відсотків вартості придбаного житла за рахунок коштів державного бюджету або надання пільгового чи іпотечного кредиту.
Кому вона надається?
Учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих, внутрішньо переміщеним особам.
Які вимоги до участі в ній?
Середньомісячний грошовий дохід (зарплата, грошове забезпечення, пенсія тощо) Ваша + членів Вашої сім’ї у сумі, має не перевищувати трикратний розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні. Окрім того, має бути виконана одна з наступних вимог:
Які документи потрібні?
Яке житло можна придбати?
Ви можете самостійно обрати житло, на будівництво яких можуть спрямовуватися кошти державної підтримки, а також новозбудовані об’єкти, але такі об’єкти повинні відповідати встановленим законом вимогам.
Площа житла має не перевищувати 21 кв.м. на одну особу та додатково 10,5 кв.м. на сім’ю (наприклад, для сім’ї з трьох осіб максимальна площа житла – 73,5 кв.м. (21 кв.м. + 21 кв.м. + 21 кв.м. + 10,5 кв.м.).
Крім того вартість 1 квадратного метру має не перевищувати опосередковану вартість, яка визначається щоквартально Міністерством регіонального розвитку. При цьому для м. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова ця вартість збільшується в 1,75 рази, для міст - обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб - 1,5 рази, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. - 1,25 рази.
Ви можете обрати житло, яке перевищує максимальну плащу і вартість 1 кв.м., але у такому разі ви будете змушені доплатити за різницю вартості житла самостійно.
Які кроки потрібно зробити, щоб прийняти участь у програмі?
По перше потрібно подати заяву та необхідні документи до регіонального управління Держмолодьжитла. Після отримання повідомлення про надання державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла звернутись із заявою до банку та відкрити поточний рахунок. Далі потрібно укласти з Держмолодьжитлом договір про обслуговування коштів для будівництва (придбання) доступного житла. Згодом вносяться кошти на рахунок у розмірі та у строк,що встановлені таким договором.
У свою чергу Держмолодьжитло подає платіжне доручення про перерахування державних коштів. Протягом п’яти робочих днів після надходження на поточний рахунок державних коштів укладається з забудовником договір про придбання житла (в якому повинна бути передбачена відповідальність забудовника за порушення строку введення в експлуатацію об'єкта нерухомості та надання документів щодо права власності на житло).
Існує ще одна умова, яку потрібно виконати. Протягом трьох років необхідно щороку подавати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність у власності житла на кожного члена сім’ї, що бере участь у програмі. У випадку відчуження такого житла протягом трьох років – кошти повертаються державі.
Пам’ятайте, що скористатися такою програмою можна лише один раз!
Які вимоги до забудовників?
Щодо них має бути не порушено провадження у справі про банкрутство/забудовники не перебувають у стані припинення.
В них мають бути наявні всі дозвільні документи на виконання будівельних робіт відповідного об'єкта, що відповідають вимогам законодавства (повідомлення про початок виконання будівельних робіт/дозвіл на виконання будівельних робіт тощо), або має бути сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (декларації про готовність об'єкта до експлуатації).
Крім того потрібні документи, що підтверджують право (власності, користування тощо) на земельну ділянку, на якій здійснюється будівництво відповідного житлового об'єкта.
Строк будівництва об’єкту має не перевищувати 12 місяців з дати укладення одержувачем державної підтримки із забудовником договору про придбання житла;
Вартість будівництва або продажу 1 квадратного метру має не перевищувати граничну вартість.
Де це написано?
Постанова КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом»