Увага, опитування!
Після перемоги кількість ветеранів та членів їхніх сімей збільшиться до 5 мільйонів осіб.
Перед мобілізованими бійцями постануть питання:
Один із шляхів вирішення цих проблем: створення найсприятливіших умов для залучення ветеранів війни до фермерства.
Така практика широко застосовується у цілому світі.
Наприклад, у США цей напрям роботи вважають настільки серйозним, що у тамтешньому міністерстві сільського господарства запроваджена посада Military veterans agricultural liaison, що можна перекласти як «Посередник між аграрним бізнесом та військовими ветеранами».
Досвід США, спільно з Міністерством у справах ветеранів, в Україні планує застосовувати громадська організація «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України». За підтримки Програма реінтеграції ветеранів IREX вже започаткований проект «Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок України».
Адже передбачене Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва – це можливість розпочати власну справу. Такі ділянки могли б стати основою сімейного фермерства, сприяти соціалізації ветеранів, вирішенню їх соціально-економічних проблем.
Але, на жаль, через недостатність ресурсів, навичок фермерства, більшість виділених ділянок ветеранами продається.
Тому Міністерство спільно з громадським сектором започатковує цілий цикл опитувань, мета яких - виявлення ветеранів і ветеранок, зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств.
Перша анкета для заповнення тут - https://forms.gle/7PXJQFy2xHjCKmaSA
Щоб охопити опитуванням якомога більшу кількість людей, звертаємося до ветеранських організацій: станьте партнерами «Школи сімейного фермерства», розкажіть про неї ветеранам і ветеранкам, які зацікавлені працювати на землі, із користю для себе піднімаючи сільське господарство країни після нашої Перемоги.