Програма реімбурсації «Доступні ліки» стартувала в Україні 2017 року. Тоді пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом II типу отримали можливість отримати ліки безоплатно або з доплатою. Щороку програма розширювалася і наразі відшкодовується (безоплатно або з доплатою) вартість препаратів, що застосовуються під час лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, хворобою Паркінсона, розладами поведінки і психіки, епілепсією, а також: для забезпечення пацієнтів лікарськими засобами у посттрансплантаційному періоді, для лікування болю та надання паліативної допомоги.
З жовтня 2023 року до програми «Доступні ліки» включено медичні вироби – тест-смужки для визначення рівня глюкози для індивідуального глюкометра.
«У Чернівецькій області за програмою доступні ліки активно працюють заклади охорони здоров’я та аптечної мережі. Їх кількість постійно зростає, - зазначає директорка Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОВА Наталя Свестун, - За п’ять місяців від 83% до 88% наших рецептів отоварені у аптечній мережі. Звертаємо увагу громадян на те, що для того, щоб отримати рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» потрібно звернутися до сімейного лікаря або до вузького спеціаліста. Ліки можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою. Переліків лікарських препаратів постійно розширюється. Якщо раніше було 440 препаратів, то з серпня нинішнього року перелік розшиться препаратами для лікування захворювань центральної нервової системи та психіатричних розладів. Окрім того, коли людина приходить до лікаря за рецептом, це ще одна нагода перевірити свій стан здоров’я, пройти огляд».