Про це під час брифінгу у медіацентрі Чернівецької ОВА розповіла Ліна Корева - начальниця Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно - Західного міжрегіонального управління Держпраці.
«За найменшими оцінками Державний бюджет щороку втрачає від незадекларованої праці майже 100 мільярдів гривень. З метою донесення до всіх громадян інформації про ризики і наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин та змін у законодавстві Державна служба України з питань праці та її територіальні органи проводять інформаційну кампанію «Виходь на світло!». У рамках інформаційної кампанії, яка триває з серпня, головні державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області здійснили понад 750 інформаційних відвідувань місцевих суб’єктів господарювання з найбільш високим ступенем ризику використання неофіційної праці найманого персоналу - сфери оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування, надання послуг, туристичної галузі, агропромислового сектору, деревообробної промисловості, будівництва тощо.
Превентивною роботою охоплено понад 30 000 респондентів. За результатами кампанії «Виходь на світло», місцеві роботодавців уклали з працівниками 441 трудову угоду, - зазначає Ліна Корева начальниця Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно - Західного міжрегіонального управління Держпраці.
Також під час брифінгу йшлося про те, що частково відновлене право інспекторів Держпраці проводити заходи державного нагляду (контролю). Перевірки проводяться виключно на підставі: звернення працівників про порушення їх трудових прав; за доручення Прем’єр-міністра України, зокрема щодо дотримання строків виплати заробітної плати; у разі настання нещасного випадку на виробництві. У період війни інспектуванню підлягають лише: оформлення трудових відносин, законність припинення трудових договорів, дотримання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».