Найбільше від спеки страждають люди, які мають хронічні захворювання, зокрема серцево-судинні. Які ризики може спричинити спекотна погода для здоров’я і як можна запобігти ускладненню захворювань розповіла генеральна директорка ОКНП «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр» Ірина Маковійчук.
«Спека сама собою може бути каталізатором, яка спричиняє прогресування або розвиток ускладнень, насамперед серцево-судинних захворювань. Під час цих днів у Чернівецькому обласному клінічному кардіоцентрі фіксуємо десь на 20-25% більше звернень щодо різних ситуацій, які стосуються загострення перебігу хронічних станів і розвитку гострих симптомів, які можуть ускладнитися перебігом або прогресуванням серцевої недостатності, розвитку гострого інфаркту міокарда, гіпертензивних кризів, порушення мозкового кровообігу тощо. Люди повинні розуміти, що така аномальна спека впливає на рівень артеріального тиску, на густину крові, на перебіг процесів, які пов’язані із порушенням серцевого ритму. Внаслідок втрати рідини і електролітів порушується електролітний баланс, який може спричинити розвиток життєво небезпечних аритмій», - зазначає Ірина Маковійчук.
Важливо розуміти, як запобігти таким станам. Пацієнти, яким вже діагностовано серцево-судинні захворювання, ні в якому випадку не повинні припиняти прийом тих препаратів, які були попередньо їм призначені, або якщо виникає ускладнення перебігу захворювання, негайно звертатись до свого сімейного лікаря чи кардіолога.
«У Чернівецькому обласному клінічному кардіологічному центрі працює два великих структурних підрозділи: амбулаторна допомога - поліклінічне відділення, де щоденно ведеться прийом пацієнтів із серцево-судинним захворюванням, та стаціонарний блок, де безпосередньо надають допомогу тим хворим, які потребують госпіталізації. Другий - це велике відділення, в якому лікують пацієнтів із гострим інфарктом міокарда, хронічною ішемічною хворобою серця, гіпертонією, порушеннями серцевого ритму, серцевою недостатністю, різними серцевими вадами тощо. Отримати цю допомогу можна цілодобово безкоштовно. Вона доступна для всіх жителів Буковини і пацієнтів, які звертаються з направленням чи в ургентному стані», - наголошує генеральна директорка кардіологічного центру.
Медики закликають усіх не нехтувати симптомами, пам’ятати, що в таку спеку необхідно особливо ретельно стежити за своїм здоров’ям, за своїми основними параметрами гемодинаміки: пульсом та артеріальним тиском, намагатися якомога менше перебувати на відкритому сонці, носити головні убори, споживати достатню кількість рідини, не припиняти прийом медикаментів і у разі погіршення стану одразу звертатися за медичною допомогою.