Президент Володимир Зеленський подав до Верховної ради законопроєкт про економічний паспорт українця. Документ передбачає, що плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян.
Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма детально пояснив, як працюватиме програма.
«Економічний паспорт» – це дати впевненість дітям, що у 18 років вони отримають базовий стартовий капітал для задоволення основних потреб – купівлі власного житла, отримання освіти, можливості перенести кошти на власний пенсійний накопичувальний рахунок», – пояснив посадовець.
Так, для дітей у спеціальному фонді акумулюватимуть кошти, які надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобування корисних копалин.
Державні внески здійснюватимуться щороку на кожного учасника Фонду до досягнення ним 18 років. Нараховуватимуться кошти українцям, які народилися після 1 січня 2019 року.
Крім того, за словами Ростислава Шурми, щороку на рахунок кожної дитини надходитиме сума, еквівалентна двом мінімальним заробітним платам. Нині це 13 тисяч гривень, однак щороку сума зростатиме.
«Щоб уберегти ці кошти від знецінення та щоб вони працювали, заробляли відсотки, держава буде їх інвестувати в облігації внутрішньої позики. Середня дохідність таких інвестицій сьогодні складає понад 11% річних. Це означає, що сума коштів, яка кожного року відкладатиметься на рахунок дитини, окрім того, що вона зберігатиметься, зароблятиме ще 11%», – розповів заступник керівника Офісу Президента.