Начальник ЧОВА Руслан Запаранюк: Члени Конгресу місцевих та регіональних влад області взяли участь у засіданні онлайн. Одна з основних тем обговорення – енергетика. Як зазначив Президент України Володимир Зеленський, розвʼязання питань щодо енергетики є комплексним і потребує не лише кроків для підтримки громадян, але й забезпечення фізичного захисту та відновлення енергообʼєктів, співпраці з партнерами щодо імпорту електрики з ЄС в Україну, створення можливостей щодо створення нових генеруючих потужностей.
Уряд вже працює за пʼятьма напрямками. Серед них: швидке відновлення енергооб’єктів, їх захист за збільшення засобів ППО, розвиток децентралізованої енергосистеми, збільшення імпорту електроенергії з Європи, а також залучення коштів і обладнання від іноземних партнерів
"Чернівецька ОВА спільно з громадами області, міцевим бізнесом працює над виконанням важливих завдань зі створення захисту енергетичних об'єктів, забезпеченням альтарнативними джералами живлення об’єктів критичної інфраструктури, впровадження децентралізованої енергосистеми", - зазначає начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Наразі держава запроваджує низку програм, які почнуть працювати з 20 липня поточного року. Йдеться, зокрема, про:
• Безвідсоткові кредити громадянам для встановлення енергообладнання потужністю до 10 кВт;
• Кредити для бізнесу від 150 млн грн на енергоефективність, альтернативну генерацію та інші цілі. Їх надаватимуть 19 банківських установ, зокрема, Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та інші;
• Надання можливості для ОСББ та ЖБК брати участь у програмі пільгового кредитування на встановлення обладнання для альтернативної генерації електроенергії.
Крім того, вже доступні програми з пільгового кредитування бізнесу в рамках державної програми «5-7-9%» на купівлю та встановлення електрогенераційних установок, які працюють на газу.