Відбулася конференція з розвитку транспортної та транзитної інфраструктури транскордонної території Чернівецької області та Ботошанського повіту (Румунія)
опубліковано 28 вересня 2023 року о 16:30

Налагодження та розширення міжнародної співпраці між Україною та Румунією. Про це, зокрема, йшлося під час конференції з розвитку транспортної та транзитної інфраструктури транскордонної території Чернівецької області та Ботошанського повіту (Румунія).

Наразі наша область реалізує декілька транскордонних програм, зокрема займається будівництвом під’їзних доріг та інфраструктури до пунктів пропуску Шепіт – Ізвоареле-Сучевей та Дяківці-Раковець.

Учасники конференції презентували реалізовані проєкти та обговорили актуальні виклики, що стосуються розвитку транзитних можливостей в різних сферах співробітництва. Зокрема, представники органів влади, місцевого самоврядування, митної та прикордонної служби, транспортні та туристичні компанії, представники громадськості з обох територій по різні боки кордону спільно виявлятимуть проблемні аспекти транскордонної взаємодії, напрацьовуватимуть спільні рішення в тому числі і шляхом розробки проектних ідей для наступного конкурсу пропозицій програми Interreg NEXT «Румунія-Україна 2021-2027»

Крім того, українська делегація відвідає Ботошанський повіт з метою кращого ознайомлення з можливостями та перспективами транскордонної взаємодії між нашими регіонами.

Зазначимо, захід відбувся в межах реалізації проєкту «Покращення транскордонної території - спільні дії для покращення транскордонних доріг України та Румунії» №1HARD/3.1/24».

Нагадаємо, нещодавно на Буковині презентували нову програму прикордонного співробітництва Interreg NEXT «Румунія - Україна 2021-2027».

Перший конкурс стартував у межах програми в червні. Подавати проєкти можуть громадські організації, навчальні, культурно-мистецькі установи, заклади охорони здоров’я, органи влади та інші суб’єкти із Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Одеської областей і п’яти повітів Румунії: Сату-Маре, Марамуреш, Ботошани, Сучава і Тульча.

Програма, зокрема, охоплює сфери охорони здоров'я, освіти, туризму і культури, а також ініціативи щодо пристосування до кліматичних змін та менеджменту кордонів.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

#International_office_cv

#Чернівецький_Регiональний_офiс_мiжнародного_спiвробiтництва

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux