19 вересня відбувся перший з початку широкомасштабного вторгнення рф приватизаційний онлайн-аукціон. Державний бюджет отримає 70 млн.
За результатами аукціону окреме майно Кобиловолоцького місця зберігання спирту державного підприємства «Укрспирт» (Тернопільська область) реалізоване новому власнику за ціною, що майже втричі перевищувала стартову. Це відбулось в рамках відновленої програми малої приватизації, яка відбувається з ініціативи Уряду.
«Одним з ключових завдань, яке ми маємо виконати на шляху до реалізації Плану відновлення та побудови нової економіки країни, є зменшення участі держави в економіці. Держава не повинна управляти бізнесами – це набагато ефективніше зробить приватний власник. Приватизація підприємств дає потужний поштовх розвитку економіки. Адже на кожну сплачену гривню за той чи інший актив ми отримаємо в середньому 4-6 грн інвестицій, збільшення надходжень податків до бюджету, нові робочі місця. Сьогоднішній аукціон окрім іншого – це потужний сигнал для потенційних інвесторів. Україна пропонує унікальні можливості. Тому, як говорилося під час презентації платформи Advantage Ukraine, найбільший фінансовий ризик – не інвестувати в Україну вже сьогодні», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Під час онлайн-аукціону за окреме майно Кобиловолоцького місця провадження діяльності та зберігання спирту боролися шість учасників. Протягом торгів ціна зросла зі стартової 25,2 млн грн до 70,253 млн грн.
Після підписання договору купівлі-продажу переможець торгів отримає майно у вигляді нежитлових приміщень, транспорту, виробничого устаткування та під'їзної залізничної колії.
Нагадаємо, Уряд відновив приватизацію підприємств державної власності, яка була призупинена на період воєнного стану та розблокована з ухваленням законопроекту №7451. У липні Уряд затвердив перелік з 420 об’єктів після процедури тріажу – сортування на:
- ті, що залишаться у державній власності,
- які будуть спрямовані на приватизацію до ФДМУ,
- які будуть ліквідовані.
Наприкінці серпня Уряд змінив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу. Тепер він приведений у відповідність до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
В рамках «малої приватизації» у 2022 році держава планує знайти власників для щонайменше 150 підприємств. Отримані кошти будуть спрямовані перш за все на потреби Збройних Сил України.