Уряд виділив 660 мільйонів гривень на забезпечення інсуліном діабетиків
опубліковано 30 серпня 2021 року о 13:42

Національна служба здоров’я України почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня. Відповідну постанову Уряд ухвалив 28 липня. 

До кінця року на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Тобто усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки». Пацієнти із цукровим діабетом, які потребують інсуліну, зможуть обирати будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Та отримувати інсулін за електронним рецептом у найближчій зручній для себе аптеці.

Відповідно, алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться.

Отже, що потрібно знати пацієнтам

  1. Держава гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами. Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно категорії та стану пацієнта – безоплатно.
  2. Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою.
  3. Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог. Тому варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я.
  4. До речі, в подальшому електронний рецепт зможе також виписати і семейний лікар або лікарка. Тому тим, хто ще не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно це зробити вже зараз.
  5. Зверніть увагу, сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не зможе. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів.

Що потрібно зробити ендокринологам

З 1 липня 2021 ендокринологи мають обов'язково вести медичні записи щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. Коректне внесення даних - надзвичайно важливо, адже на їхній підставі будуть виписуватися електронні рецепти і пацієнт отримуватиме потрібні йому препарати.

Тобто ендокринологи мають створити план лікування, встановити відповідний діагноз і визначити категорію, відповідно до якої можна здійснити призначення препаратів інсуліну пацієнтам, які його потребують.

Із 16 серпня 2021 року на платформі Академії НСЗУ (https://academy.nszu.gov.ua/enrol/index.php?id=144) доступний оновлений навчальний курс «Ведення медичних записів пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні». Тому усім лікарям-ендокринологам на амбулаторному рівні потрібно обов’язково пройти заплановане навчання за курсом від Академії НСЗУ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux