Національна служба здоров’я України почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня. Відповідну постанову Уряд ухвалив 28 липня.
До кінця року на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Тобто усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки». Пацієнти із цукровим діабетом, які потребують інсуліну, зможуть обирати будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Та отримувати інсулін за електронним рецептом у найближчій зручній для себе аптеці.
Відповідно, алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться.
Отже, що потрібно знати пацієнтам
Що потрібно зробити ендокринологам
З 1 липня 2021 ендокринологи мають обов'язково вести медичні записи щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. Коректне внесення даних - надзвичайно важливо, адже на їхній підставі будуть виписуватися електронні рецепти і пацієнт отримуватиме потрібні йому препарати.
Тобто ендокринологи мають створити план лікування, встановити відповідний діагноз і визначити категорію, відповідно до якої можна здійснити призначення препаратів інсуліну пацієнтам, які його потребують.
Із 16 серпня 2021 року на платформі Академії НСЗУ (https://academy.nszu.gov.ua/enrol/index.php?id=144) доступний оновлений навчальний курс «Ведення медичних записів пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні». Тому усім лікарям-ендокринологам на амбулаторному рівні потрібно обов’язково пройти заплановане навчання за курсом від Академії НСЗУ.