У Києві відбулася зустріч представників областей, відповідальних за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
Буковину на заході представили перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк та регіональний координатор проєкту Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Чернівецькій області Світлана Бостан.
Під час заходу йшлося про те, наскільки важливою є психологічна підтримка і доступність послуг на рівні громад.
Чернівецька область першою в Україні започаткувала практику проведення «Днів ментального здоров’я» у територіальних громадах області.
Це організація тренінгів, вебінарів, ініціатив, виставок.
В рамках Всеукраїнської програми на Буковині успішно впроваджуються проєкти «Коло підтримки «Як ти?», «Психічне здоров’я для України», «Mental Trek», «Ментальне здоров’я дітей під час війни», «Стратегічні орієнтири збереження ментального здоров’я та забезпечення психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу», «Ментальне здоров’я на вулицях Чернівців», «Школа допомоги», «Самодопомога плюс», «Профілактика професійного вигорання», «Перша психологічна допомога та управління стресом», «Універсальний тренінг з психічного здоровʼя», «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу», «Безпечне освітнє середовище».
«На Буковині працюють 46 Координаційних центрів підтримки цивільного населення. Вони сприяють взаємодії між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями щодо вирішення проблемних питань постраждалих від війни, внутрішньо переміщених осіб, родин військовослужбовців та загалом усіх, хто потребує підтримки. Ми намагаємося шукати нові формати роботи. Наше завдання – допомогти громадянам у складних життєвих ситуаціях, дати їм можливість побороти страх і невпевненість, отримати пораду, підтримку і розуміння того, що вони не залишені сам на сам із проблемами», - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
Разом працюємо на перемогу!