У Чернівецькому тренінговому центрі Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА проходять курси підвищення кваліфікації для соціальних працівників.
Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк привітала учасників курсів з початком навчання та наголосила на їх важливості в умовах війни.
«Зараз як ніколи важливо підвищувати професійну компетентність у сфері надання соціальних послуг та захисту прав громадян. Від вашої роботи залежить добробут багатьох сімей в територіальних громадах Буковини», - підкреслила Альона Атаманюк.
Загалом програма підвищення кваліфікації складається з 3-х модулів – «Діяльність органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», «Професійно-особистісний розвиток посадових осіб місцевого самоврядування» та «Соціально-психологічна компетентність у забезпеченні якості надання соціальних послуг». Триватимуть курси до 30 травня.
Задля підвищення фахового рівня соціальних працівників це навчання передбачило розвиток широкого кола компетенцій. Так, правничі скрижалі підкріплять знання нормативно-правових засад соціального захисту, а функціональне навантаження курсів допоможе глибше розібратися у повноваженнях та обов'язках. Технологічна складова забезпечить опанування сучасних методик роботи з різними категоріями громадян. Управлінська ж ланка навчить стратегічно мислити та ефективно організовувати процеси в соціальній сфері.
Окрема увага приділятиметься розвитку професійних якостей та особистісному зростанню слухачів як фахівців-управлінців. Адже від їхньої організованості, дисциплінованості та відповідальності залежить спроможність системи соцзахисту вчасно та якісно реагувати на виклики. Надзвичайно важливим є й блок соціально-психологічних компетенцій для розуміння внутрішніх переживань отримувачів послуг.
Нарешті, цифрова складова дасть змогу посадовцям вдосконалити навички діджитал-грамотності, від якої напряму залежить ефективність комунікації з громадянами та партнерами.
Усі ці набуті знання та вміння неодмінно сприятимуть організаційному розвитку уповноважених органів місцевого самоврядування. А отже, і якість соціальних послуг для населення територіальних громад зростатиме.
Курси вдалось реалізувати за підтримки УВКБ ООН, благодійної організації "Благодійний фонд "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" та було реалізовано центром професійного зростання "PsyUpgrade" у партнерстві з ДЗВО "Університет менеджменту освіти" НАПН України.
За підсумками навчання учасники отримають відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.
Разом переможемо!