У Чернівецькому обласному центрі соціально-психологічної допомоги розпочало роботу відділення, після капітального ремонту.
Зокрема, центр отримав субвенцію у розмірі 1,349 млн грн та співфінансування з обласного бюджету у розмірі 119,100 тис. грн.
За рахунок коштів у закладі капітально відремонтувати 5 жилих кімнат, в яких одночасно зможуть перебувати 15 осіб, нежитлові приміщення для персоналу, які надаватимуть соціальні послуги, та розширили кількість ліжко-місць.
«У серпні 2023 року ми комісійно виділили кошти субвенції на облаштування притулку додатковими ліжками, а вже зараз люди, які постраждали від домашнього насилля, зможуть отримувати послуги в гарних умовах. Дуже важливо, що жінки знатимуть, що вони не наодинці зі своїми проблемами, адже притулок – це місце насамперед безпеки, затишку та комфорту. Важливо не замовчувати проблему, а звертатись по допомогу якомога швидше», – наголосила перша заступниця начальника ЧОВА Альона Атаманюк.
Протягом 2023 року центр став притулком для 119 осіб (55 повнолітніх жінок, 64 дітей, з них 36 сімей). У закладі більшість осіб є жінками, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Всього Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги надав 8662 соціально-психологічних послуг, серед яких як екстрено-кризового втручання, так і базові соціальні послуги.
Зазначимо, торік на виплату субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих сервісів підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі спрямували понад 7,2 млн грн.
Завдяки тісній співпраці сільських, селищних, міських рад з Чернівецькою ОВА цьогоріч у Вижницькій, Кельменецькій, Неполоковецькій та Сокирянських громадах запрацюють денні центри з кризовими кімнатами.