У Чернівецькій ОВА відбувся українсько-румунський круглий стіл на тему: «Проблеми євроантлантичної безпеки в контексті актуальних геополітичних викликів» приурочений до 76-ї річниці створення Північноантлантичного Альянсу
У заході взяв участь заступник начальника Чернівецької ОВА з питань цифрового розвитку, цифровізації та цифрової трансформації Валентин Пабат, генеральний консул Румунії у м.Чернівцях Ірина Лоредана Стенкулеску, науковці Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського», представники Чернівецької обласної ради та громадських організацій.
Учасники круглого столу обговорили актуальні виклики для світової та європейської безпеки, а також післявоєнне майбутнє України. Окрему увагу приділили ролі країн НАТО у забезпеченні стабільності в регіоні Чорного моря, що є ключовим для глобальної безпеки.
«Регіон Чорного моря сьогодні — це точка напруги, але водночас — і точка можливостей. Саме тут вирішується майбутнє безпеки Європи. І саме тут потрібна скоординована відповідь: не лише військова, а й політична, економічна, цифрова. Роль парламентської дипломатії в цей час не менш важлива. Бо саме парламенти — це голос народів, це міст між державами. Підтримка, яка фіксується не лише в деклараціях, а й у бюджетах, рішеннях, стратегіях. Я переконаний, що подібні майданчики для фахової розмови допомагають будувати довіру, знаходити відповіді та творити майбутнє, яке базується на безпеці, свободі й гідності», - зазначив заступник начальника Чернівецької ОВА Валентин Пабат.
Захід відбувся за підтримки Чернівецької ОВА, Чернівецької обласної ради, Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, Генерального консульства Румунії в Чернівцях, Східноєвропейської регіональної мережі глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC), ГО «Центр політичних наративів демократії» та ГО «Центр актуальних місцевих ініціатив». Він став важливою платформою для обміну думками і пошуку стратегій для майбутнього України і Європи в умовах глобальних геополітичних змін.