У Чернівецькій ОВА відбулось засідання робочої групи з розгляду питань щодо спільного утримання окремих закладів обласного підпорядкування
У заході, проведеному під головуванням першої заступниці начальника Чернівецької ОВА Альони Атаманюк, участь взяли депутати Чернівецької обласної та міської рад, керівників департаментів, управлінь Чернівецької ОВА та Чернівецької міської ради.
На засіданні розглянули показники діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл обласного підпорядкування та Чернівецької міської ради, Чернівецького геріатричного пансіонату, Буковинського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Особлива дитина», а також окремі фінансові показники закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування.
З обласного бюджету на фінансування 5-ти дитячо-юнацьких спортивних шкіл спрямовується майже 42 млн.грн, що складає понад 74% всіх видатків на галузь «Фізична культура та спорт». Майже так само (39,4 млн грн) передбачено в бюджеті Чернівецької міської ради на утримання 4-ох спортивних шкіл. В цих школах 4038 дітей займаються 24-ма видами спорту, з них найбільше дітей (960) займаються футболом. Присутні обговорили необхідність переформатування діяльності окремих спортивних шкіл обласного підпорядкування, з метою зміцнення їх матеріально-технічної та фінансової бази, а також потребу у спрямуванні фінансового ресурсу для стимулювання спортсменів, тренерів тощо. Важливо, щоб спорт став доступнішим для більшої кількості дітей нашої області та більш результативним у досягненнях.
Торік у Буковинському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Особлива дитина» отримали реабілітацію понад 460 дітей, з них мешканців Чернівецької територіальної громади - 190. На засіданні проговорили необхідність розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази цього центру та залучення фінансового ресурсу з бюджету Чернівецької територіальної громади.
У Чернівецькому геріатричному пансіонаті перебуває 156 підопічних, з них - 79 з Чернівецької територіальної громади, 54 - внутрішньо переміщені особи. Тому доцільним є муніципальне співробітництво або створення відділення стаціонарного догляду у Чернівецькій громаді, яке дало б можливість об’єднати фінансові ресурси, створити вкрай необхідні в цей час додаткові місця та працювати над зміцненням матеріально-технічної бази.