Триватиме вона до травня 2023 року. В цей час у краї посилять перевірки місць збору рідкісних рослин, засобів перевезення та місця можливої реалізації первоцвітів.
Державна екологічна інспекція Карпатського округу нагадує, що за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу порушників притягуватимуть до адміністративної відповідальності за ст.88-1 КУпАП. Розмір штрафу - від 510 до 1700 грн.
За ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачається штраф у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).
За один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).
Державна екологічна інспекція Карпатського округу закликає буковинців бути екологічно свідомими, не реалізовувати та не купувати червонокнижних рослин.