Ефективність, результативність, ухвалення дієвих управлінських рішень та високий рівень довіри громади. Усе, це як свідчить досвід європейських країн, характерно для роботи органів місцевого самоврядування, у яких забезпечено гендерний паритет. Однак як досягти такого балансу? Про це ішлося під час круглого столу, що відбувся у Чернівецькій обласній державній адміністрації.
У ньому взяли участь науковиці, депутатки, представниці структурних підрозділів ОДА.
Як зазначила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак, обговорювати питання гендерної рівності – надзвичайно важливо. Водночас, реалії потребують не лише слів, а й дій у цьому напрямку.
– Окрім рівності, у нашому суспільстві бракує також солідарності. В тому числі і між представниками органів місцевого самоврядування. Тим часом, якби ми були більш одностайними, могли ефективніше протидіяти багатьом негативним тенденціям, у тому числі і гендерно зумовленому насильству, – зазначила заступниця голови ОДА.
Крім того, кандидатка політичних наук Ірина Цікул розповіла, які механізми допомогли б забезпечити гендерну рівність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. За її словами, найперше це нормативно-правовий, тобто врегулювання цього питання законодавчо.
Круглий стіл «Гендерні аспекти в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування» відбувся у рамках Тижня Відкритого Уряду, що триває в Україні та всіх країнах-учасницях глобального міжнародного партнерства Open Government Partnership із 17 до 21 травня.