Уперше з 2015 року в Україні зафіксували два випадки поліомієліту – у жовтні захворіли діти у Рівненській та Закарпатській областях. Обоє недужих не мали щеплення. Медики забили на сполох, адже рівень вакцинації від небезпечної інфекції в Україні нині недостатній, імунізовано лише 53% дітей, тоді як необхідний показник для формування колективного імунітету – 95 %. Тим часом, поліомієліт може призвести до паралічу, а отже інвалідності, або ж смерті.
Як розповіла лікарка-інфекціоністка Лариса Гук, у Чернівецькій області за 9 місяців цього року від поліомієліту було вакциновано 53% дітей.
«На щастя, випадків захворювання у нашій області не зареєстровано. Однак навіть одна недужа дитина в країні – це надзвичайна ситуація. Небезпека поруч, тому маємо вживати усіх можливих заходів, щоб збільшити відсоток щеплених дітей», – зауважила лікарка.
Лариса Гук також нагадала, що згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років.
Довідка
Поліомієліт – гостра інфекційна хвороба, передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу, воду, – та розмножується в кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих людей.
Хворіють на поліомієліт невакциновані діти й дорослі, та найбільший ризик мають малюки віком до п’яти років, тому вакцина від поліо – у числі тих, які діти отримують у перші місяці життя відповідно до Національного календаря щеплень.
Єдиний спосіб убезпечитися від наслідків хвороби – це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує