Третє регіональне публічне обговорення «Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйним» відбулося у Хотині.
Захід організували в межах ІІ етапу Національної кампанії «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок».
У фокусі зустрічі – ситуація щодо боротьби з домашнім насильством під час війни на рівні держави та превенція домашнього насильства під час війни: виклики і перспективи.
До прикладу, у Хотинській міській територіальній громаді функціонують всі спеціалізовані соціальні сервіси, щодо запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.
«Хотинська міська громада є прикладом створення та розвитку всіх можливих спеціалізованих сервісів для тих, хто постраждав від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Тут фахівці надають висококваліфіковану допомогу. Іншим територіальним громадам потрібно брати приклад з Хотинської ТГ у роботі в цьому напрямку», - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альона Атаманюк.
Під час заходу презентували подальші плани з реалізації Національної кампанії «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок». А саме, відеокурс «Як спілкуватися чуйно коли ми переживаємо війну», однойменні подкасти, інформаційні матеріали.
Довідка: За ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Громадською організацією «UA Experts» за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, UNFPA, у 2024 році на національному рівні реалізується комунікаційна кампанія «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок», яка має на меті закріпити в людей розуміння, що домашнє насильство є неприйнятним та розвинути небайдуже суспільство, готове реагувати на випадки насильства.
Ключова ідея кампанії – з насильством допомагають боротися навіть маленькі кроки. Щоб змінити глобальну ситуацію, достатньо не бути байдужими, звертати увагу на ситуації довкола та реагувати на них так, як це дозволяють обставини: викликати поліцію, зняти ситуацію на телефон чи привернути до неї увагу інших людей; порадити, отримати допомогу у фахівців чи наважитися по неї звернутися.