Національний антарктичний науковий центр розпочав конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію на 2024-2025 рр. Відповідне оголошення було розміщено на сайті НАНЦ.
У команду зимівників, що впродовж року працюватимуть на станції «Академік Вернадський», потрібні:
Конкурс не має жодних обмежень за статтю, віком чи іншими ознаками. Головними критеріями під час відбору є освіта, фаховий рівень та досвід кандидата чи кандидатки, а також здатність до роботи в умовах Антарктики та закритого колективу.
«Це вже вдруге НАНЦ проводить конкурс в експедицію за час повномасштабної війни. Торік ми отримали значно менше заявок, ніж зазвичай, адже багато з тих, хто був би для нас ідеальним кандидатом, пішли захищати Україну. Тільки з бувальців-полярників у ЗСУ зараз зо два десятки людей», – розповів директор НАНЦ Євген Дикий.
Водночас він відзначив, що навіть в такі складні часи Україна має продовжувати свою присутність та дослідження на крижаному континенті.
«Ми не маємо права зупинятися, адже, по-перше, наші спостереження на "Вернадському" цінні для всього світу і є частиною глобальної системи досліджень Землі та Космосу, а, по-друге, Антарктида та Південний океан мають величезний потенціал для майбутніх поколінь, доступ до якого вкрай важливо зараз не втратити. Тому просимо всіх максимально поширити інформацію про відкритий відбір у нову антарктичну експедицію, а кандидатів та кандидаток – не боятися та подаватися на конкурс», – зазначив Євген Дикий.
Для участі у конкурсі необхідно до 15 серпня надіслати до НАНЦ заяву та документи, що підтверджують освіту та фаховий рівень. Зразок заяви, докладний перелік документів, а також подальші етапи конкурсу можна переглянути в офіційному оголошенні
. Там же зазначені як загальні вимоги до учасників команди, так і специфічні – до кожного науковця чи фахівця.
Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану співбесіди з кандидатами (це другий етап конкурсу) можуть відбуватися онлайн.
Нагадуємо, що до 31 липня триває прийом
заявок на стипендійні та грантові програми для молодих вчених, оголошені Антарктичним комітетом з наукових досліджень (SCAR) разом з іншими дослідницькими організаціями.