Стан спелеоресурсів регіону обговорили під час круглого столу
На географічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся круглий стіл на тему «Оцінка поточного стану спелеоресурсного потенціалу Чернівецької області». У заході взяли участь науковці, представники Чернівецької обласної військової адміністрації та обласної ради.
До заходу також долучився перший заступник Чернівецької ОВА Олександр Янков.
На круглому столі обговорили сучасний стан спелеоресурсів регіону та перспективи їхнього вивчення і збереження.
«Печери Буковини - це унікальні природні об’єкти, а також потужний потенціал для розвитку наукового туризму, екологічної освіти та збереження біорізноманіття», - зазначив Олександр Янков.
На території Чернівецької області налічується понад 130 печер. Серед найбільших - гіпсова печера Попелюшка, яка є третьою за протяжністю у світі (понад 90 км), а також печери Буковинка та Скитська.
Печера Буковинка, відома також як «печера Мертвої лисиці», є однією з найцікавіших спелеологічних пам’яток регіону. Її відкрили чернівецькі спелеологи в 1976 році в стінці колишнього гіпсового кар’єру. Це триповерховий лабіринт загальною довжиною понад 5 км, з яких нижній рівень майже повністю затоплений. Саме тут уперше на Буковині виявили сталактити, є також натічні форми та вторинні кристали. Крім того, печера Буковинка є найбільшим притулком кажанів в Україні та охороняється як геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення.