Часто під реабілітацією розуміють те, що до неї не має жодного стосунку. Як то електрофорез, «лікувальні» грязі, «цілющу» мінеральну воду чи «чудодійні» масажі.
Доказова, ефективна та пацієнтоцентрична реабілітаційна допомога – це принципово інше.
Робота з людиною, яка потребує реабілітації, починається з моменту її потрапляння до лікарні.
В разі, якщо хвороба, поранення або побутова травма призводять до обмеження функціонування – до взаємодії з пацієнтом одразу після стабілізації його стану долучаються фахівці з реабілітації. Формується мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад підбирається відповідно до потреб людини.
При цьому пацієнт має право самостійно обрати один із 397 медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за одним із двох пакетів: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» чи «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
Етап 1: Визначення мети
Одна з першочергових задач мультидисциплінарної реабілітаційної команди – спільно з пацієнтом сформулювати кінцеву мету програми з реабілітаційної допомоги. Наприклад, для людини, яка перенесла інсульт, такою метою може бути відновлення функціонування кінцівок та мовлення.
Етап 2: Формування команди під потреби пацієнта
Під визначену разом із пацієнтом мету лікар із фізичної та реабілітаційної медицини складає найбільш ефективний реабілітаційний план та формує мультидисциплінарну реабілітаційну команду зі спеціалістів.
Етап 3: Реабілітація
Залежно від потреб пацієнта обирається стаціонарна чи амбулаторна форма. Після – визначається кількість взаємодій пацієнта з реабілітаційною командою та тривалість процедур. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має продовжуватись мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна – від 14 днів, з тривалістю терапії від 1 години на день. Кожен пацієнт має право на 2 такі реабілітаційні цикли впродовж року.
Етап 4. Виписка
У разі досягнення мети реабілітації надання послуг з реабілітації завершується. Якщо ж бажаного результату за визначений період не вдалося досягти – індивідуальний реабілітаційний план коригується й людина направляється на черговий цикл реабілітаційних заходів.
Детальніше: https://bit.ly/43bJKA5