80 років тому на залізничному мосту між Заліщиками і Кострижівкою кати НКВС підірвали ешелони з товарними вагонами, в яких перебували політичні в’язні. Серед них були представники інтелігенції, релігійні діячі, та ті, хто любив і шанував українську землю.
Невинних жертв, що постраждали від тоталітарного режиму у 1941 році, згадали у селі Кострижівка біля пам’ятного знаку над Дністром. Там провели траурні заходи, зокрема молебень за загиблими.
«Документи Чернівецького обласного державного архіву, СБУ та румунських спецслужб доводять один факт – 30 червня 1941 року не тільки у Львові, а також і на Буковині проголосили українську державу. Це означає, що вже тоді ми готові були боротися за право існувати рівними серед рівних. Цю місію виконували й жертви Заліщицької трагедії. Вони були, є і будуть тими фундаторами, які будували дорогу до нашої незалежності», – сказав голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
У заходах також взяли участь представники Тернопільщини на чолі з головою ОДА Володимиром Трушем. Разом присутні поставили квіти до пам’ятного знаку над Дністром.
«Людей, які прагнули незалежності України, жорстоко знищили. Це були герої, які піднімали патріотичний дух та згуртовували націю. Вони дали нам яскравий приклад об’єднання. Наше ж завдання сьогодні – пам’ятати подвиги минулих поколінь та обростати хорошими подіями і здобутками», – зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш.
Окрім села Кострижівка, делегації з Чернівецької та Тернопільської областей вшанували пам’ять загиблих також і в Заліщиках.