Із приходом весни та підвищенням температури повітря, все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишками на відкритих територіях.
Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в тому числі і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків.
Нагадуємо, чому не варто спалювати траву:
Куди ж дівати листя та суху траву?
Компостувати. Тобто перетворити на добриво. Для цього можна придбати (зробити) спеціальний контейнер або просто викопати яму. Складати в неї листя та інші компоненти, помірно зволожуючи. Компост, отриманий з опалого листя, містить багато поживних речовин для рослин, наприклад азот, фосфор та калій.
Використовувати для мульчування. Тобто подрібнювати опале листя, маленькі гілки, залишки рослинності, суху траву. Потім цією масою покривати ґрунт. Це допомагає зберегти вологу, підвищити його родючість та захистити рослини від шкідливих впливів погоди.
За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.