Руслан Запаранюк: Працюємо над тим, щоби в області був сучасний реабілітаційний центр для наших захисників.
Зустрівся із представниками національного проєкту «Recovery», метою якого є реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопораненим під час війни. Його започаткували Олена та Віктор Пінчуки.
У рамках проєкту на першому етапі буде створено 10 центрів «Recovery» на базі державних медичних закладів в областях України. Розповів представникам проєкту про можливість відкриття такого центру на базі закладів охорони здоров'я області.
Маємо декілька варіантів. Ми організували реабілітацію наших захисників у 4 медустановах: Чернівецькій обласній лікарні, Вашківецькій лікарні реабілітації та паліативу, Центральній міській клінічній лікарні Чернівців, Кіцманській лікарні та плануємо розпочати таку роботу в Чернівецькому обласному госпіталі ветеранів війни.
Разом із представниками проєкту відвідали госпіталь ветеранів війни, оглянули приміщення, наявне обладнання, обговорили потреби. У закладі з перших днів повномасштабного вторгнення лікують військових. За кошти обласного бюджету покращуємо матеріально-технічне забезпечення закладу.
Наразі розробляємо проєктно-кошторисну документацію для закладу нового формату. Щоб створити сучасний реабілітаційний центр, у якому надаватимуться медичні послуги, відбуватиметься психологічна реабілітація, будуть створені комфортні умови для пацієнтів, лікарів та відвідувачів із дотриманням принципів безбарʼєрності для потреб маломобільних груп населення потрібно понад 400 млн грн.
Активно працюємо над отриманням державного фінансування та залученням благодійних коштів. Переконаний, що нам усе вдасться, адже докладаємо максимум зусиль, аби зробити надзвичайно потрібну справу.